Україна входить у період успіху – ІноЗМІ

438
За словами експерта, після низкаи економічних і політичних викликів Україна стане на шлях успіху

Поки увага до України здебільшого пов’язана з війною на Донбасі і ситуацією в Криму, інша життєво важлива річ для виживання країни – економіка – теж не може залишатися без уваги. Як мінімум, оскільки найближчим часом її успіхи будуть переважати над невдачами. Про це у статті «The National Interest», передає ZN.ua.

«Намагатися реформувати українську систему управління, економіку, охорону здоров’я і систему юстиції в розпал війни за національне виживання – це все одно, що намагатися побудувати корабель вже у відкритому морі. Завдання дуже непросте. Однак останні економічні показники показують, що Київ нарешті почав рухатися в правильному напрямку і до кінця року повернеться на міжнародні ринки», – підкреслює автор.

Як він зауважив, макроекономічна ситуація в Україні стабілізувалася: дефіцит бюджету був скорочений, а бюджетна дисципліна відновлена. До того ж, багато зусиль було покладено на реструктуризацію українського міжнародного боргу.

Важливо і те, що Україна нарешті продемонструвала перші ознаки економічного зростання. Зокрема, 2016 року ВВП країни вперше за останні три роки показав зростання на 2,3%. Цього року очікується, що він складе 2%, а Світовий банк спрогнозував, що зростання ВВП України 2018 року складе 3,5%.

На переконання експерта, найбільшим викликом для України є залучення прямих іноземних інвестицій.

На цьому тлі він нагадав, що країна зробила деякі кроки назустріч тому, щоб стати привабливішою. Цьому, зокрема, сприяють угоди про асоціацію з Євросоюзом і про вільну торгівлю з Канадою, які вже ратифіковані.

«США не повинні відставати і запропонувати Києву створити теж спільну зону вільної торгівлі. Президент Дональд Трамп продемонстрував прихильність до двосторонніх торговельних угод. І за багатьма економічними і геополітичних причин Україна хороший кандидат для них».

На його думку, Україні доведеться пройти іще довгий шлях реформ, однак її положення не таке приречене і похмуре, як може здатися. Країні ще належить впоратися з низкою політичних, економічних викликів, так само як і з погрозами для безпеки. Однак, стверджує Коффі, незабаром може початися період, коли успіхи Києва будуть переважати над невдачами.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв