Чого чекати від нових санкцій США проти Росії: прогноз

540
За словами аналітика, нові санкції США проти Росії - чудовий знак для України

Нові антиросійські санкції США є проактивними щодо третіх країн. Чого на цьому тлі очікувати Україні та світу в цілому від нових обмежень проти Кремля – пояснила експерт Інституту суспільно-економічних досліджень Юлія Курнишова.

«Вони вводять за замовчуванням обмеження щодо третіх країн, які готові інвестувати серйозні ресурси в російські енергопроекти. Тут дуже цікава позиція самих європейців, оскільки вони беруть участь у створенні «Північного потоку-2», – підкреслила аналітик в інтерв’ю Апострофу.

Крім того, вона звернула увагу на велику зацікавленість Росії у прокладанні «Турецького потоку» і «Сили Сибіру». За словами Курнишової, через санкції навряд чи хтось в Європі, Китаї та в Туреччині захочуть йти на проблеми з США.

Також експерт нагадала, що канцлер Німеччини Анґела Меркель і представники Європейської комісії висловили невдоволення санкціями і закликали США радитися з Європою, що, на думку фахівця, демонструє черговий виток конфлікту між Вашингтоном і Меркель.

«Більше того, США планують серйозно вийти на європейський енергоринок. Перед гучною заявою Трампа у Варшаві вже були поставки зрідженого газу в Європу. Вже є домовленості про постачання вугілля-антрациту», – зазначила спеціаліст.

На цьому тлі вона висловила думку, що санкції є спробою зачистити європейський енергоринок і знизити вплив Росії в регіоні.

Щодо України, за її словами, то оголошення новий санкцій проти Росії є для нас великим плюсом, оскільки обмеження ускладнять розвиток російських газопроводів і не дозволять Україні втратити свій транзитний потенціал.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв