Що влада готує українцям в економіці до 2019 року: прогноз

336
Експерт переконаний - заява Кабміну направді не така райдужна, як здається

Кабінет Міністрів України заявив про зростання ВВП на рівні 2.5% у першому півріччі, що перевищило найсміливіші очікування. Однак, якщо заглянути в цей ВВП глибше, то радість може виявитися неповною. Про це розповів рофесор КSE, викладач Единбурзької бізнес-школи Іван Компан.

За словами Компана, звіт уряду щодо ВВП перевершив найсміливіші очікування, однак насправді радіти зарано.

«Чемпіоном зростання стало будівництво – 25%. Навіть Микиті Сергійовичу з його «хрущовками» такі темпи, схоже, не снилися. Транспорт і торгівля – срібний і бронзовий призери. Воно й зрозуміло – повинен же хтось матеріали продавати і на будівництво підвозити, та людей до західного кордону доставляти. Шкода тільки, що на тлі шалено-бездумного будівництва промисловість з сільським господарством впали, відповідно, на -0.4% та -2.2%», – зазначив фінансист у статті НВ.

«Хоча, чого дивуватися. Так завжди: щось падає, щось росте. Ось інфляція, наприклад, в червні зросла до 15.6% в порівнянні з минулим роком, що вище, ніж ставка за річним депозитом в Ощадбанку. Схоже, знамените гасло «Зберігайте гроші в ощадній касі» втрачає актуальність, навіть для тих, у кого вони є», – підкреслив експерт.

Крім того, він зауважив, що для нинішньої влади економічна політика і турбота про добробут народу втратили актуальність.

«Уже очевидно, що на цьому терені до 2019 року успіхів нам не добитися. У справжньому шоколаді народу, схоже, не викупатися. Найімовірніше, замість нього до виборів буде запропонована дешева соєва цукерка, начинена приторною помадкою з ура-патріотизму і гасел про відсутність альтернативи. Судячи з дій міграційної служби минулого тижня, останнє буде забезпечено напевно», – підсумував фахівець.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв