Чому курс євро росте шаленими темпами: пояснення економіста

668
Очільник Комітету економістів України Андрій Новак

В Україні велика психологічна доларова залежність. Підприємства і звичайні громадяни користуються євро, однак значно в менших обсягах. Таким чином, саме доларова залежність – ключовий фактор зміцнення євро. Однак насправді це не глобальна тенденція. Про це розповів очільник Комітету економістів України Андрій Новак.

Насамперед підкреслимо, що протягом останнього місяця курс євро щодо гривні постійно зростає. Станом на 4 серпня європейська валюта за курсом Національного банку України подорожчала до 30,7 гривень.

Як підкреслив Новак, коливання курсу між доларом і євро дрібні, і немає якоїсь глобальної тенденції.

«Долар і євро відносяться до твердих валют, і ніяких обвалів найближчим часом не буде. Коливання спровоковані навесні, коли в США і Європі була гаряча політична пора, зокрема, у Франції. Зараз все пішло на спад, і амплітуда коливань долар-євро буде все меншою», – спрогнозував фахівець у коментарі 24.

За його словами, те, що гривня слабша щодо євро, – це природна реакція, оскільки в Україні велика психологічна доларова залежність. І це, стверджує економіст, ключовий фактор зміцнення євро.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв