Українцям слід готуватися до нового підвищення цін на товари і послуги – економіст

344
Експерт закликав готуватися до чергового підвищення цін восени-2017

Уже цієї осені, найбільш імовірно, ріст цін знову відновиться. Зокрема, анонсоване на цей період підвищення цін на енергоносії спровокує черговий виток інфляції. Що, у свою чергу, спричинить подорожчання багатьох груп товарів і послуг. Тому українцям доведеться знову переглядати структуру свого споживання. Такий прогноз зробив очільник Комітету економістів України Андрій Новак.

За словами фахівця, дефляція, яку ми спостерігаємо в липні і серпні – традиційна щорічна тенденція, однак уже восени, швидше за все, інфляція відновиться. Сукупна інфляція за перше півріччя 2017 року склала 15,6%, хоча НБУ сподівається, що на кінець року вона знизиться до 9,1%.

«Є великі сумніви, що інфляція до кінця 2017 року буде 9,1%, оскільки уряд анонсував чергове підвищення цін на енергоносії – для промисловості на 3-4%, а для населення – на 19%. Це спровокує черговий виток інфляції. Енергоносії – обов’язковий елемент собівартості будь-якої продукції, товарів, послуг ЖКГ і транспортних послуг. Буде добре, якщо ми впишемося до кінця року в показник інфляції 20%», – наголосив економіст у коментарі 24.

Саме тому, запевнив Новак, слід очікувати подорожчання низки продуктів харчування: м’яса і молочних товарів.

Хоча, додав він, основне підвищення на м’ясну групу відбулося на початку літа, ціна залежатиме від завершення аграрного маркетингового року. Тобто – скільки і якої аграрної продукції піде на експорт, а скільки залишиться на внутрішньому ринку.

«Підвищення цін на продукцію з м’яса відбулося через те, що зріс експорт. Те саме стосується і молочної продукції. Тут ціна залежить від експорту сухого молока, який зростає, а от виробництво – ні. На внутрішньому ринку продукції менше, але попит залишається високим. Тому зростає ціна на м’ясо і «молочку». Отже, українцям доведеться знову переглядати структуру свого споживання, оскільки на продукти харчування залишиться менше через подорожчання ЖКГ-послуг і транспортних послуг», – підсумував експерт.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв