Дозволено все, що прямо не заборонено: НБУ показав новий законопроект про валюту

235
Нацбанк оприлюднив новий законопроект щодо валюти

Національний банк України оприлюднив для громадського обговорення пропозиції щодо законодавчих змін, необхідних для запровадження ліберальної моделі валютного регулювання в країні, які після обговорення будуть передані на розгляд Національної ради реформ.

Нацбанк планує обговорити зазначені пропозиції щодо законодавчих змін із представниками бізнесу, банківського сектору, експертного співтовариства і державних установ упродовж наступних трьох тижнів.

«Пропозиції Національного банку з урахуванням зауважень, які ми отримаємо, будуть представлені на Національну раду реформ», – підкреслив заступник глави НБУ Олег Чурій.

«Ми сподіваємося, що наше бачення кроків, необхідних для переходу до ліберальної моделі валютного регулювання, знайде підтримку в Національній раді реформ», – додав він.

У НБУ нагадали, що 1 грудня 2016 року опублікував концепцію нової моделі валютного регулювання, а також дорожню карту щодо її введення. Концепція передбачає свободу проведення валютних операцій за принципом «дозволено все, що прямо не заборонено».

В Нацбанку пояснили, що це означає, що будь-які валютні операції між резидентами і між резидентами і нерезидентами в іноземній і національній валюті зможуть здійснюватися без обмежень.

На думку керівництва НБУ, за нової моделі валютного регулювання ринкові інструменти мають превалювати над адміністративними (антикризовими). Режим вільного руху капіталу передбачає відсутність валютних обмежень, а отже, не вимагає валютного контролю як інструменту контролю за їх дотриманням. Зате дотримання валютного законодавства в цілому покладається на валютний нагляд.

Як ідеться у повідомленні, відповідно до пропозицій Національного банку після ухвалення Закону «Про валюту» Верховною Радою України потрібно буде шість місяців перехідного періоду на узгодження нормативно-правових актів Національного банку з нормами закону. Після цього закон набуде чинності.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв