Чи спровокують нові санкції проти РФ зростання цін на газ: прогноз енергетика

230
За словами енергетика, санкції проти Росії не спричинять зростання цін на газ

Обсяги постачання російського газу на європейський континент від санкцій щодо будівництва нових трубопроводів, «Північного потоку» жодним чином не зміняться на тлі інформації про те, що санкції проти Росії можуть призвести до значних затримок із будівництвом нових трубопроводів і вплинути на зростання вартості газу. Відповідно, ціна буде стабільною. Такий прогноз зробив експерт із питань енергетики Сергій Дяченко.

«Наявних трубопроводів абсолютно достатньо для того, щоб забезпечити необхідне транспортування російського газу. Крім того, в Європі достатньо диверсифікований ринок, навіть якби були якісь прямі обмеження, наприклад, на постачання російського газу. Тому малоймовірно, що санкції вплинуть на ціну газу в Європі», – висловив думку фахівець у коментарі Слову і Ділу.

За його словами, Європу швидше хвилює механізм застосування цих санкцій, аніж самі обмеження.

«Для європейського бізнес-середовища та енергокомпаній важливим є питання не ринку газу, навіть не ціни, а заробітку тих компаній, які намагалися заробити на спільних проектах з РФ, зокрема на «Північному потоці». Тим паче вони мають суттєве лобі на європейських теренах», – підкреслив Дяченко.

Також він запевнив, що підвищення цін є малоймовірним, оскільки ринок диверсифікований.

«Насиченість європейського ринку газу критично не залежить від проекту «Північний потік». Можливо, буде якийсь перерозподіл газу. Наприклад, газ, який зараз постачається, перейде до Німеччини. Але загальні обсяги постачання від цього проекту не залежать», – підсумував енергетик.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв