Експерт: Треба чесно сказати населенню, коли піднімуть ціну на газ

210
Енергетик закликав владу чесно зізнатися, коли підвищать ціну на блакитне паливо

Якщо запровадження абонентської плати за газ передбачає збільшення тарифу, то потрібно людям чесно сказати, коли це станеться. Про це заявив колишній член НКРЕКП, експерт із питань енергетики Андрій Герус.

«Люди не такі дурні, як їх намагаються презентувати. Кожен у своїй області може порахувати свою абонплату за рік, розподілити її на місяць і порівняти з тим, що платилося раніше», – підкреслив фахівець ефірі ZIK.

Тому, додав він, не потрібно обдурювати населення: якщо абонплата передбачає збільшення тарифу, то потрібно чесно людям сказати, де і коли відбудуться підняття.

Крім того, Герус зауважив, що підтримує двоставковий тариф, оскільки у кожного облгазу є постійні затрати, які так чи інакше треба покрити.

«Тому що підтримується тиск у квартири, незалежно від того, чи поїхали споживачі на море відпочивати, чи щодня споживається газ. Але з іншого боку, є і частина змінних затрат, які залежать тільки від того, чи споживається газ, чи ні», – стверджує енергетик.

«За 20 хвилин ми у студії знайшли абсолютно здорову формулу, яку можна запровадити, і яка взагалі може сприйматися всіма сторонами. Тому, якщо дійсно є бажання, то ці питання, дуже легко вирішуються. На превеликий жаль, наш регулятор, якщо говорити дипломатично, дещо дивно веде в цьому питанні. І ті скандали та збурення, які виникають, абсолютно нікому не на користь, а просто є деструктивними. І тому стає зрозуміло, чому споживач їх просто не сприймає», – підсумував експерт.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв