НАБУ виявило в АПК корупційні схеми на більш ніж 2 мільярди

299
Корупція в галузі АПК – це переважно махінації із землею та розтрата коштів і майна державних підприємств

Розмір збитків від корупційних схем, викритих детективами Національного антикорупційного бюро України в агропромисловому комплексі, перевищує 2 млрд грн. Про це повідомила прес-служба НАБУ.

Як зазначили у відомстві, корупція в галузі АПК – це переважно махінації із землею та розтрата коштів і майна державних підприємств.

Нині НАБУ розслідує незаконні оборудки щодо майже 8 тис. га земель сільськогосподарського призначення, власником яких є держава. За попередніми оцінками, розмір збитків від корупційних схем, викритих детективами НАБУ в агропромисловому комплексі, перевищує 2 млрд грн.

Прикладом масштабної корупції можуть бути незаконні дії президії Національної академії аграрних наук (далі – НААН).

«У 2008–2016 роках вона ініціювала ухвалення низки рішень, відповідно до яких 200 га державних земель перейшли у приватну власність. Таким чином, за версією слідства, президія НААН формально «задовольняла конституційні права громадян», а насправді вчинила злочин, яким завдала державі близько 1 млрд грн збитків», – ідеться у повідомленні.

Інша схема, до якої вдаються корупціонери, полягає у розтраті коштів та майна підприємств за участю компаній-посередників, яким продукція збувається за зниженими цінами, а вони, в свою чергу, перепродають її за ринковими.

«Унаслідок цього прибутки осідають на рахунках посередників, які іноді є підконтрольними керівникам держпідприємств. Так, наприклад, були завдані збитки ПАТ «Державна продовольча зернова корпорація». За даними фактами детективи Національного бюро розслідували щонайменше п’ять кримінальних проваджень. Дві справи вже передано до суду», – підкреслили в НАБУ.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв