Що змінять для українців обов’язкові лічильники: думка експерта

476
Експерт закликав комплексно підходити до проблеми, а не говорити, що встановлений лічильник щось змінить

Встановлення лічильника не дозволяє економити, а лише стимулює до цього. Ситуація складна і породжена будинками, де немає лічильника й обліку. Окрім громадян, існують і комунальні підприємства, які мають розраховуватися за тепло. Про це розповів колишній міністр енергетики Олександр Гудима, коментуючи зобов’язання для всіх українців встановити лічильники на тепло і воду.

«Сам крок по оснащенню лічильниками будинків може бути позитивом тільки тоді, якщо він робиться паралельно з оснащенням всіх помешкань лічильниками. Тільки у такому разі це матиме результат», – підкреслив екс-міністр у коментарі Слову і Ділу.

«Якщо уряд обмежиться тільки встановленням будинкових лічильників – тоді їм потрібно запроваджувати алгоритм розрахунків від квадратних чи кубічних метрів, а при цьому відповісти на питання – що, коли третина будинку все одно не платить? Хто нестиме відповідальність? Організації, які поставлятимуть тепло в будинок, заявлятимуть, що справи зі всіма мешканцями вони не хочуть мати, а будуть добиватися власника будинку», – пояснив енергетик.

За його словами, це своєрідне «викручування рук».

Як запевнив експерт, комунальним підприємствам це допоможе викручувати руки організованим чи неорганізованим мешканцям, оскільки є важелі впливу – мовляв по лічильнику спожито стільки, а заплатили половину.

«Без повного оснащення всіх помешкань лічильниками не варто сподіватися на вирішення проблеми», – переконаний фахівець.

Крім того, він додав, що не варто списувати і тих, хто поставить лічильник сам: «Така особа матиме два лічильники – на вході для всіх мешканців і особистий. У такому випадку людина буде абсолютно права, якщо оплату здійснюватиме за своїм лічильником».

Також Гудима спрогнозував, що на цьому тлі пізніше будуть виникати конфлікти.

«Конфлікт проявиться пізніше. Коли комунальна організація порахує і скаже: ці мешканці платять справно, а половина – не оплатили послуги. Тоді почнуться відключення, будуть перекривати тепло. Навіть тим, хто справно платить», – передбачає Гудима.

Загалом, стверджує експерт, цей шлях стратегічно правильний, однак потрібно комплексно підходити до проблеми, а не говорити, що встановлений лічильник щось змінить.

«Якщо бабуся має сумарний бюджет 2 тисячі гривень на місяць і отримує субсидію, а у нас три чверті держави на субсидіях, – то чим допоможе лічильник? Хто не має чим платити, буде й надалі оформляти субсидію», – підсумував колишній міністр енергетики.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв