Борги вугільної галузі України зросли на кілька мільярдів

197
Протягом року сума кредитної заборгованості підприємств вугільної галузі України зросла з понад 8,5 мільярдів гривень до 13,5 мільярдів.

Борги вугільної галузі України зросли на кілька мільярдів
У статті для Дзеркала тижня Ігор Маскалевич зазначив, що останнім часом вугілля, видобуте на державних шахтах, продають за ціною близько 1200 гривень за тонну, в той час як його собівартість становить майже 2000 гривень. За словами журналіста, нині кошти від продажу не можуть навіть забезпечити виплати зменшених заробітних плат на держпідприємств цієї галузі.
«Зрозуміло, що державного видобутку вугілля вже майже не залишилося. Обсяг товарної продукції галузі в 5 мільйонів тонн на рік не вражає навіть на тлі видобутку, який упав більш як удвічі протягом півтора року. 5 мільйонів тонн − це продуктивність двох великих шахт на кшталт «Комсомолець Донбасу». Тим часом у держави на контрольованій території значаться 35 шахт і понад півсотні тисяч працівників. Причому лав, де, власне кажучи, вугілля й видобувають, − лише з півсотні», − підкреслив Маскалевич.
На його думку, шахти, в яких ціна вугілля значно нижча за собівартість і при цьому все одно перевищує ціни на світовому ринку, в Європі й Росії вже давно закрили. Нині Міністерство енергетики й вугільної промисловості України просить надати додаткові кошти з держбюджету, інакше видобуток на державних шахтах скоротиться майже вдвічі.

Коментарi

Коментарiв