НБУ прогнозує зміцнення гривні аж до кінця року

378
У Нацбанку розповіли, чого слід чекати від курсу гривні найближчим часом

Національний банк України вбачає позитивні фактори для зміцнення курсу гривні до кінця 2017 року, однак зміцнення національної валюти залежить не стільки від НБУ, скільки на неї впливає ситуація на ринку та політична складова.

Про це в інтерв’ю UBR розповів заступник глави НБУ Олег Чурій.

«Практика минулих років показала ймовірність негативного впливу політичної складової. Але поряд з позитивними факторами, які гратимуть на стороні гривні, як, наприклад, захід виручки від реалізації вже нового врожаю, помітні нові позитивні сигнали. Ми не зміцнюємо курс, а ідемо за ринком», – підкреслив представник регулятора.

За його словами, зміцненню курсу гривні та заходу в Україну додаткової валюти сприяють також успішні аукціони Фонду держмайна з продажу пакетів акцій обленерго.

До того ж, стверджує Чурій, іще одним важливим фактором для зміцнення курсу гривні є повернення на український борговий ринок нерезидентів, які напередодні взяли участь в аукціоні Міністерства фінансів України з розміщення облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП).

Як пояснив заступник глави НБУ, це також пов’язано як зі стабілізацією ситуації в Україні, так і з позитивним ставленням інвесторів до ринків. Він зазначив, що регулятор очікує на збільшення присутності нерезидентів на цьому ринку.

Щодо самих ОВДП, то інтерес інвесторів викликали саме гривневі цінні папери, які останнім часом мають вищий рівень прибутковості, ніж євробонди.

«Тому інтерес до України помітний, як і інтерес увійти в локальну валюту. Поки інвестували невеликий обсяг – близько 460 мільйонів гривень, але сподіваємося, що точковою інвестицією інвестори не обмежаться», – підсумував експерт.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв