Із РФ в офшори вивели стільки ж грошей, скільки є у всіх росіян разом узятих

245
Із Росії вивели суму, що дорівнює сумі збережень усіх росіян

Відтік капіталу з Росії нині, імовірно, дорівнює сумі збережень всіх росіян.

Про це ідеться звіті американського Національного бюро економічних досліджень, передає Радіо Свобода.

В опублікованому в серпні документі зазначено, що 1% росіян володіє до 25% багатства країни.

«У Великій Британії, Швейцарії, на Кіпрі і подібних офшорних центрах зосереджено стільки фінансових багатств, якими володіють багаті росіяни за кордоном, що вони рівні капіталу всього населення Росії», – ідеться у документі.

Згідно з ним, концентрацію доходів 1% росіян можна порівнювати з аналогічними рівнями в Сполучених Штатах і значно вище Франції.

Також у звіті підкреслюється, що нерівність доходів у Росії помітно відрізняється від інших колишніх комуністичних країн, а також таких країн як Китай, що є наслідком переходу Росії до ринкової економіки після розпаду СРСР 1991 року.

Після бурхливих 1990-х років, у тому числі краху російського рубля 1998 року, економіка країни стабілізувалася на початку 2000-х років, а потім прискорилася в основному за рахунок високих світових цін на нафту.

Однак після світової рецесії 2008 року в економіці Росії спостерігалося більш скромне зростання через низькі ціни на нафту, а також західні економічні санкції, запроваджені після анексії Росією Криму 2014 року.

ВВП Російської Федерації цьогоріч перебуває на мізерному рівні 0,5% і, згідно з прогнозами, виросте на 1,4 відсотка в 2017 і 2018 роках. Офіційна інфляція становить близько 4,4%.

«По суті, крайня нерівність видається прийнятною в Росії, поки мільярдери і олігархи залишаються лояльними до російської влади і сприймають національні інтереси. Чи буде ця крихка рівновага зберігатися в найближчі роки і десятиліття ще належить побачити», – ідеться у документі.

Автори звіту, складаючи документ, використовували національні звіти, огляди, рейтинги багатства і податкові дані, включаючи недавно опубліковані податкові дані про платників податків із високим доходом.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв