Курс валют на осінь: яких сюрпризів чекати від гривні та долара

577
Фінансисти очікують, що до кінця року курс опуститься до позначки 27,2 гривні за долар

Відповідно до прогнозу аналітиків, курс валют на осінь не потішить українців. Гривня почне поступово падати в ціні. Наскільки швидко девальвуватиме національна валюта – залежить від багатьох факторів. Про це пише UBR.

Професор, доктор економічних наук Олексій Плотников підкреслив, що падіння гривні в останні дні серпня є першим свідченням того, що національна валюта і далі слабшатиме: «Ілюзія стабільності розвіялася. Уряду вигідно, щоб гривня слабшала, оскільки на цей рік закладено курс 27,2 гривні за долар».

Як він зауважив, країна ще не вийшла з кризи. До того ж, основні джерела надходження валюти в Україну не демонструють позитивної динаміки.

Водночас економічний експерт Всеволод Степанюк нагадав, що 40% українського експорту становить аграрна продукція (в основному зернові і олійні культури, а також продукти їх переробки).

«Аграрії почали продавати свій врожай при курсі 25,5 гривні за долар, тобто тепер вони втрачають 1,5 гривні на кожному доларі в курсовій різниці. Природно, вони зацікавлені у «вирівнюванні «курсу», – пояснив фахівець.

Крім того, він висловив думку, що влітку гривня зміцнилася завдяки продажу валюти населенням: «Громадяни здавали валюту активніше, ніж у минулому році. Наприклад, у травні продаж валюти населенням перевищив покупку на 500 мільйонів доларів, в червні – на 400 мільйонів доларів, у липні – 350 мільйонів доларів».

Також він зауважив, що восени необхідність платити за опалення та інші компослуги знову змусить українців залазити в свої заначки і тим самим трохи пригальмувати падіння гривні.

Якщо раніше населення скуповувало валюту, що справляло значний тиск на гривню, то тепер картина прямо протилежна.

За словами економіста, це свідчить про те, що «подушка безпеки» потроху зникає, а колишні накопичення проїдаються.

На цьому тлі фінансисти очікують, що до кінця року курс опуститься до позначки 27,2 гривні за долар, як запланував уряд, або навіть 27,5-28,5 гривні за долар. Проте вище 30 гривень за долар курс навряд чи просяде.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв