Вище очікуваного – в НБУ прокоментували причини непрогнозованого росту інфляції

302
Нацбанк пояснив причини непрогнозованої інфляції

У Національному банку України заявили, що з початку літа інфляція йде вище прогнозної траєкторії.

Про це розповів заступник глави НБУ Дмитро Сологуб, передає РБК.

За словами представника Нацбанку, інфляція йде вище прогнозної траєкторії в цьому році попри озвучений раніше прогноз – 9,1% на кінець року.

Близько 40% всього зростання індексу споживчих цін припадає на 4 товарні групи. Якщо ж дивитися на структуру кошика, то частка цих чотирьох груп в ній становить менш як 20%. Він також повідомив, що у липні ціни на овочі зросли більш ніж на 40% у зв’язку з несприятливими погодними умовами.

Друга група – це підакцизні товари, зокрема – тютюнові вироби. Ціни на них зросли на 43% в липні в річному вираженні. Причини, стверджує Сологуб, дві – зміна системи дистрибуції на ринку і збільшення ставок акцизів. Зростання 43% приблизно поділилось на дві половини: одна припала на підвищення акцизу, а друга – на зміну структури ринку.

Іще дві групи товарів, подорожчання яких призвело до прискорення інфляції – це м’ясо-молочні продукти. Зростання цін на них насамперед пояснюється тим, що Україна почала активніше завойовувати світові ринки, і в той самий час, у короткостроковому періоді, зріс внутрішній попит. Це також вплинуло на внутрішню пропозицію.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв