Грошей немає, але ви тримайтесь: що цього року буде з субсидіями

442
Влада не має достатньо коштів, аби забезпечити виплати субсидій

2017 року влада планувала витратити на субсидії для українців 47 мільярдів гривень, після правок до бюджету додали ще 14 мільярдів, однак і цих грошей не вистачить на знижки споживачам комунальних послуг.

Про це повідомляє Сегодня.

Цієї зими субсидії в Україні отримуватимуть 9 із 15 мільйонів сімей. Водночас у Міністерстві соціальної політики прогнозують, що кількість субсидіантів буде скорочуватися.

«По-перше, період різкого зростання тарифів на комуналку вже позаду. По-друге, доходи українців зростають», – підкреслив директор Департаменту державної соціальної допомоги відомства Віталій Музиченко.

Також зазначено, що в Україні за останні місяці скоротили нормативи соціального споживання на опалення і газ. Оскільки субсидія нараховується на норматив, то українцям із субсидіями доведеться в новому опалювальному сезоні або економити, або платити більше.

«Це призведе до зменшення субсидій. Соціальні норми скорочені, а субсидія покриває тільки соціальні норми. Крім того, це призведе до зростання оплати. Щось покриє субсидія, а решту люди повинні платити самі», – наголошує експерт у галузі енергетики Валентин Землянський.

Крім того, Кабінет Міністрів переглянув тривалість опалювального сезону. Українці, які користуються центральним опаленням, будуть отримувати субсидії на тепло після рішення органів місцевої влади про старт сезону.

Людям, які самостійно опалюють житло, опалювальний сезон скоротили на один місяць. Раніше субсидію нараховували з 1 жовтня по 30 квітня, а цьогоріч знижку нараховуватимуть із 15 жовтня по 15 квітня.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв