Поліція перевірить фінансування «Опоблоку»

294
Посадовцям «Опоблоку» загрожує позбавлення волі терміном до 2 років

Шевченківський суд Києва за зверненням юристів зобов’язав Національну поліцію України перевірити дані з фінансового звіту партії «Опозиційний блок».

Відповідне рішення ухвалено після розгляду заяви юристів проекту «Тисни!». Основою для звернення стали факти, висвітлені журналісткою Мар’яною Мотрунич у сюжеті програми Наші гроші з Денисом Бігусом.

Згідно з рішенням суду, НПУ повинна негайно внести відомості до ЄРДР за статтею 159-1 ККУ «Порушення порядку фінансування політичної партії» і розпочати досудове розслідування.

За звітом «Опозиційного блоку», добровільні внески від юридичних осіб 2016 року склали 11,7 мільйонів гривень.

Водночас під час журналістського розслідування вдалося з’ясувати, що низка фірм-донорів зареєстровані у «віртуальному офісі» в перукарні, а інші – на рибному держпідприємстві. Серед них – компанія ТОВ «Гіперіон мега», що перерахувала на рахунок «Опоблоку» понад мільйон гривень, директором і засновником якої є Володимир Ткаченко.

Журналісти програми відвідали директора і з’ясували, що йому Ткаченко не відомо ані про внески, ані про саму компанію.

Стаття 159-1 ККУ передбачає відповідальність за подання завідомо недостовірних відомостей у звіті партії про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, або у фінансовому звіті про надходження та використання коштів виборчого фонду партії.

Посадовцям «Опоблоку» може загрожувати штраф до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі строком до 2 років.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв