Станіслав Зозуля: Чому в положенні України не можна сміятися з Кенії і Уґанди

535
Станіслав Зозуля, блогер

Чому не потрібно сміятися ні з Уганди, ні з Кенії будучи в положенні України. Так, обидві країни бідніші, ніж Україна, але важливий контекст, динаміка і рейтинги. В Уґанді з 1986-го сидить такий собі місцевий Янукович (з поправкою – марксист і повстанець), а країну перманентно роздирає громадянська війна. У Кенії – ситуація трохи краща і є змінюваність політичних еліт, та і відставання України по ВВП на душу населення не таке значне, і є стабільна позитивна динаміка.

Як і в Україні, біч обох африканських країн – права власності і верховенство закону. Авторитетний Індекс економічної свободи розмістив Уґанду, Кенію і Україну порівняно на одному вкрай низькому рівні по групі показників Rule of Law, це ж підтверджує Transparency International. В такому випадку – якийсь спеціальний антикорупційний суд є необхідністю.

Із іншого ж боку, є такі показники, до яких Україні – як до місяця. Держвидатки в Уґанді – 17,3% ВВП, Кенії – 27,1% ВВП, України – 45,4% ВВП. Скоротити б держрегулювання, які в африканських країнах як і в Україні незадовільні, привести у порядок рівень інфляції, і найголовніше – побудувати демократичну систему, затвердити права власності та забезпечити дотримання контрактів, і Уґанда з Кенією злетять. І вони йдуть правильним шляхом – у них є хоча б антикорупційний суд.

Україна, навіть якщо створить антикорупційний суд, який Порошенко особисто блокує, не злетить з таким рівнем держвитрат. Якщо все залишиться як є, – немає сумнівів, що в недалекому майбутньому ці не найбільш успішні африканські країни залишать позаду України. І це, вибачте, – ганьба.

Джерело: Станіслав Зозуля

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв