Про 7% інфляції треба забути – експерт про перегляд урядом курсу долара

392
У бюджетній резолюції на 2018 рік насправді закладався курс гривні на рівні 29,3 за долар

Курс гривні щодо долара на 2018 рік на рівні 30,1 гривні/долар, закладений у проекті Держбюджету-2018, можливо, є песимістичним сценарієм. Однак у такому випадку українцям варто очікувати, що інфляція складе не 7%, а буде більшою. Такий прогноз зробив політичний експерт Андрій Вігірінський.

У бюджетній резолюції на 2018 рік закладався курс гривні на рівні 29,3 за долар, а 30,5 передбачалося на 2019 рік.

«Якщо в бюджет закладається такий курс, то прогнозуються певні монетарні проблеми. Тобто про 7% інфляції треба забути. Вона може бути 8-9%. Скрізь, де є іноземна складова, означає придбання валюти на міжбанківському ринку. А при наявності значного дефіциту платіжного балансу це все розганятиме ціни», – підкреслив політолог у коментарі 24.

Тарифи в Україні, додає він, прив’язані до міжнародних котирувань і курсу гривні по відношенню до долара. Акцизні збори і податки також прив’язані до валюти, зокрема ідеться про акцизи на нафтопродукти.

На переконання експерта, якщо Мінфін виходитиме на ринок внутрішнього залучення капіталу або зовнішній ринок, це здорожуватиме долар. Хоча водночас такий хід дозволить збільшити гривневі надходження до Держбюджету за рахунок ПДВ на імпорт, що дозволить виконувати його видаткову частину.

Із іншого боку, наголошує Вігірінський, не зовсім зрозуміла ситуація із тарифами на газ: «Питання: чи потрібно зараз підвищувати тарифи на газ? Як покривати дефіцит, який виникне в 2018 році? Чи потрібно буде докапіталізовувати «Нафтогаз»?».

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв