Попит на українські облігації втричі перевищив заплановану суму

332
Аналітик американського аналітичного центру Atlantic Council Андерс Аслунд

Попит на українські облігації у три рази перевищив заплановану суму. Про це пише аналітик американського аналітичного центру Atlantic Council Андерс Аслунд, коментуючи повернення України на ринок зовнішніх запозичень.

За словами Аслунда, цей продаж облігацій є важливим з кількох причин,.

«Насамперед очевидно, що Україна повернулась. Успішний продаж означає підтримку економічної політики України після революції гідності 2014 року. Україна змогла зменшити бюджетний дефіцит та покращити стан зовнішніх виплат. Державні витрати знизились з 53% ВВП 2014 року до теперішніх 40 відсотків», – підкреслив експерт, передає Голос Америки.

Також думки дотримується і колишній міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт: «Успішний продаж облігацій є незаперечним потужним сигналом про схвалення економічних реформ України»:

«Звичайно, зараз гарний час для розміщення облігацій. Світові ринки прагнуть високої доходності і інвестори готові ризикувати. Багато країн почали розміщення єврооблігацій і Україна мудро вчинила, що скористалась цією нагодою і розмістила облігації з нижчими витратами, ніж очікувалось», – пише Аслунд.

Він переконаний – успішне розміщення боргу полегшить Україні подальший продаж облігацій. Імовірно, наступний випуск відбудеться вже наприкінці цього року з метою перенесення строків виплат на далі, або зниження витрат на обслуговування боргу.

Крім того, аналітик вказує на небезпеку того, що Україна відійде від угоди з МВФ і зійде зі шляху реформ.

«Український уряд залишається розділеним між реформаторами та тими, хто є на боці вкорінених інтересів. Нині значне фінансування з МВФ дозволило реформаторам триматись на горі, однак вихід України на ринки запозичень знизить тиск МВФ у той час, як наступне коло реформ може стати ще складнішим», – підсумував науковець.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв