Мін’юст обіцяє стягнути з «Газпрому» активи до держбюджету протягом 2 років

296
В Україні хочуть стягнути з "Газпрому" активи за кордоном протягом 2 років

Міністерство юстиції України прогнозує арешт і стягнення до державного бюджету активів компанії «Газпром» за кордоном протягом найближчих 1-2 років.

Про це інтерв’ю Українським Новинам заявив заступник міністра юстиції з питань виконавчої служби Сергій Шкляр.

«Загалом передбачено дві стадії: пошук (активів) і після нього судове провадження. Потім арешт цих активів, продаж, повернення коштів… Я думаю, що це займе набагато менше (десяти років), 1 рік або 2. Близько того. Але це з урахуванням судової процедури», – уточнив посадовець.

На його думку, слід чекати величезний спротив із боку опонентів цим діям.

Крім того, Шкляр відмовився відповісти, на якій стадії зараз знаходиться робота з пошуку активів «Газпрому» за кордоном, однак наголосив, що є певні напрацювання.

За його словами, не слід виключати переговори з цього процесу з представниками «Газпрому».

Довідка. 22 січня 2016 року Антимонопольний комітет України оштрафував «Газпром» на суму в розмірі 85,966 мільярда гривень за зловживання монопольним становищем на ринку транзиту газу. Спочатку «Газпром» намагався безуспішно домогтися скасування рішення АМКУ через суди, однак його позов так і не був прийнятий.

5 жовтня 2016 року АМКУ звернувся до суду з вимогою стягнути з «Газпрому» штраф і пеню на суму близько 172 млрд гривень. У грудні 2016 року АМКУ виграв суд, а це ж рішення було підтверджено апеляційною та касаційною інстанціями.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв