Новак: Чому Кабмін зменшив кількість субсидій

382
Очільник Комітету економістів України Андрій Новак

Система субсидій в Україні – це пряме перетікання бюджетних коштів до монополістів на енергетичному ринку, оскільки самі споживачі не отримують ці гроші. Водночас зменшення на 10% суми на субсидії в проекті Дербюджету на 2018 рік досягнуто за рахунок підвищення мінімальної зарплати до 3 200 гривень. Про це розповів очільник Комітету економістів України Андрій Новак.

Експерт констатує – хоча стало менше сімей, які можуть отримувати субсидії, однак при цьому постійно підвищують ціни і тарифи на комунальні послуги.

«Одночасне підвищення тарифів на всі види енергоресурсів – вугілля, дизельне пальне, бензин – це економічний геноцид стосовно найбільш малозабезпечених громадян України, яких у нас уже більше половини населення», – підкреслив Новак у коментарі 24.

У цілому, за його словами, система субсидій – вигадана схема, як із Держбюджету направляти гроші енергомонополістам, які є основними фінансово-промисловими групами, вони ж – і головні політичні групи. При цьому все це подається під виглядом турботи влади про українців.

Що ж до тривалої відсутності гарячої води у житлових будинках, то це, як пояснює економіст, звичайна поведінка монополіста, який розуміє що споживач не має вибору між операторами надання житлово-комунальних послуг на ринку.

«Енергетичний монополіст завжди працює подвійним ударом: максимальна ціна за мінімальну якість. Тому основне завдання на цьому ринку – його демонополізація. Але цього в уряді не те що не роблять, а навіть про це не говорять», – резюмував фахівець.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв