Пенсійною псевдореформою уряд сам себе переграв у популізмі – Новак

366
Очільник Комітету економістів України Андрій Новак

Пенсійна реформа насправді не змінює систему з однорівневої солідарної на трирівневу, а просто змінить умови виходу і нарахування пенсій. Загалом на рівень життя пенсіонерів ця реформа майже не вплине. Про це розповів очільник Комітету економістів України Андрій Новак.

«Реформа тільки зробить складнішим процес виходу на пенсію через те, що поступово збільшується мінімальний пенсійний стаж. Дуже багато українців, які у вимушених обставинах часто працювали не офіційно або за кордоном, тепер можуть опинитися за бортом пенсійної системи. Є ризик, що після досягнення пенсійного віку, вони не зможуть отримати пенсії», – наголосив експерт у коментарі 24.

На його думку, цією псевдореформою уряд сам себе переграв у популізмі. Водночас нині на вимогу наших донорів – Світового банку і МВФ, які хочуть бачити, куди йдуть їхні кредити, – Кабміну Гройсмана доведеться заново переробляти основні параметри пенсійної реформи.

«Прем’єр Володимир Гройсман зробив популістський анонс, заявивши, що якщо Пенсійну реформу не ухвалять до 1 жовтня, то він піде у відставку. На сьогодні ситуація така, що реформа не ухвалена, а наступний сесійний тиждень буде після 1 жовтня. Тому глава уряду вже може подавати у відставку», – резюмував фахівець.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв