Через схеми ухиляння від податків держбюджет втрачає 100 мільярдів на рік

389
Щороку Україна втрачає понад 100 млрд грн через схеми з податками

Через найбільші схеми з ухиляння від сплати податків, в яких задіяний великий бізнес, державний бюджет недоотримує 100 мільярдів гривень щороку.

Про це у матеріалі на ЕП пише експерт групи «Податкова та бюджетна реформа» Реанімаційного пакета реформ Олег Гетман.

Напередодні Інститут соціально-економічної трансформації виявив найбільші схеми з ухиляння від сплати податків в Україні, унаслідок яких держава недоотримує кожен рік 100 млрд гривень.

Найбільш поширеною схемою ухилення від оподаткування великими підприємствами є використання офшорів.

Згідно з розрахунками міжнародної організації Global Financial Integrity, протягом 2004-2013 років з України було виведено (відповідно, без сплати податків) близько 116 млрд доларів, що становить у середньому 9,4% від ВВП щорічно.

Крім того, широкого поширення набули схеми з ухилення від сплати ПДВ, у тому числі через створення фіктивного податкового кредиту. Розмір махінацій за останні роки скоротився, але існуючі махінації з ПДВ відбирають у бюджету приблизно 10-12 млрд грн на рік.

За словами автора, вражаючі масштаби зловживань великими підприємствами можна спостерігати і на митниці. Так, відповідно до інформації Global Financial Integrity, заниження вартості імпорту (разом із контрабандою і схемами із ввезення фізичними особами товарів, легально експортованих із країни-експортера, але провезених до України без митного оформлення) складало у період 2004-2013 років в середньому 13 млрд доларів на рік.

«Загалом, великий бізнес, що перебуває у власності олігархічних кланів, так чи інакше, за допомогою різних схем, недоплачує державі від 100 до 160 млрд гривень на рік», – резюмував оглядач.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв