У Калинівці вибухнуло боєприпасів на 400-600 млн дол

327
Україна втратила близько 600 млн дол через вибухи у Калинівці

Міністерство оборони України в різний час називало різні дані щодо втрат озброєння через вибухи на складах в Калинівці. Водночас вартість втрачених боєприпасів становить до 600 мільйонів доларів.

Вибухи на військових складах у Калинівці значно скоротили оборонну здатність країни, оскільки держава в один момент втратила близько 32 тисячі тонн боєприпасів. Це значно більше, ніж з цього арсеналу поставили на фронт та бойову підготовку ЗСУ.

На ці потреби за чотири роки надали лише 24 тисячі тонн. Про це у статті для Дзеркала тижня пише журналіст і військовий експерт Юрій Бутусов.

«Тобто навіть за мінімальними оцінками збиток від вибуху перевищує весь обсяг поставок снарядів і мін з арсеналу за чотири роки війни. Боєприпаси насправді – величезна цінність, оскільки виробництва нових снарядів в Україні немає, закупівлі за кордоном через високу вартість майже не проводяться», – підкреслює фахівець.

У свою чергу секретар комітету ВР з оборони Іван Винник, член державної комісії з експортного контролю озброєнь, посилаючись на свої джерела в Міністерстві оборони, заявив, що реальна втрата від катастрофи в Калинівці становить 40 тисяч тонн боєприпасів.

Як пише далі Бутусов, на складі в Калинівці основні втрати становлять 125 мм танкові снаряди, 122 мм реактивні снаряди РСЗВ БМ-21 «Град», 122 мм гаубичні снаряди, 82 і 120 мм міни для мінометів.

«Знищені сотні тисяч снарядів цих типів – одні з найбільш затребуваних в армії. Снаряди ці знищувати ніхто не планував, вони були або в готовому до застосування стані, або підлягали ремонту. Якщо взяти їх вартість за мінімальними розцінками, то 27 тисяч тонн, заявлених Міноборони, – це не менше 400 мільйонів доларів. Неофіційні оцінки збитку в 40 тисяч тонн означають, що вартість втрачених боєприпасів (без урахування руйнувань інфраструктури військової бази і прилеглих територій) становить не менше 600 мільйонів доларів», – підсумував журналіст.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв