Стали відомі деталі «плану Маршалла» для України

650
«План Маршалла» від ЄС для України повинен бути розрахований на термін до 10 років

Розроблений групою депутатів Європейського парламенту під керівництвом колишнього прем’єр-міністра Литви Андрюса Кубіліуса «план Маршалла» для України повинен бути розрахований на термін до 10 років і передбачати щорічне спрямування 5 мільярдів євро.

Про це у статті для ZN.ua розповів керівник економічних програм Інституту суспільно-економічних досліджень Ярослав Жалило.

Так, план призначений для підтримки реформ у нашій країні, створення нових інструментів фінансування інвестицій в інфраструктурні сектори, проекти регіонального розвитку, підтримки малого і середнього підприємництва.

«Утім, у авторів ідеї до сих пір немає будь-якої визначеності ні щодо джерел фінансування плану (в різних випадках мова йде або про ресурсах приватних інвесторів, або про залучення коштів європейського бюджету), ні з приводу механізмів його реалізації (називаються гранти, гарантії, дешеві кредити і прямі інвестиції). принаймні, автори висловили намір отримати офіційний мандат від Єврокомісії щодо формування такого плану, отже, розраховують отримати значну частку інституційної допомоги від європейських фондів», – зауважив економіст.

Фактично, за його словами, крім символічної назви й амбітної мети економічного відродження, «план Маршалла» для України навряд чи зможе запозичити щось практичне у свого тезки 70-річної давності.

«На відміну від післявоєнної Європи, зараз Україна має досить розгалужену функціонуючу економіку (хоча вона і потребує модернізації), зате слабка неконсолідована держава і глибока криза інституційного середовища, що представляє собою складний конгломерат інститутів, властивих лібералізму, дирижизму, політичному анархізму і соціального патерналізму з глибоко інтегрованої тіньовою економікою. В традиціях «плану Маршалла-1947» Кубіліус наголошує, що рішення про використання коштів повинна ухвалювати Україна, при цьому уряд вже отримав термінове доручення представити технічний план наповнення плану Маршалла для України», – резюмував експерт.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв