Україні прогнозують значний ріст у рейтингу Doing Business 2018

346
Проривом України має стати зростання орієнтовно на 70 пунктів у компоненті «одержання дозволів на будівництво»

Згідно з оцінкою експертів BRDO (Офіс ефективного регулювання), цьогоріч мають бути враховані реформи одразу в 5 компонентах, що історично стане найкращим показником України за весь період її оцінювання.

Це дозволяє прогнозувати зростання у рейтингу Doing Business 2018 на 7 пунктів, повідомляють в Офісі ефективного регулювання.

«Проривом України має стати зростання орієнтовно на 70 пунктів у компоненті «одержання дозволів на будівництво». Сподіваюсь, що наш рекорд ніхто не поб’є, і ми будемо країною, яка за цим компонентом показала найкращий прогрес у світі», – зауважив глава BRDO Олексій Гончарук.

За його словами, суттєвий просування очікується і за компонентами «започаткування бізнесу», «реєстрація майна», «захист міноритарних акціонерів» і «сплата податків».

Ключові зміни в рейтингу, які позначаться на позиції України:

  • будівництво: зменшення вартості технічного нагляду у будівництві та зменшення розміру пайової участі у інфраструктурі Києва;
    ● сплата податків: зменшення розміру єдиного соціального внеску (відбулось ще у 2016 році);
    ● започаткування бізнесу: зменшення строку на реєстрацію товариства з обмеженою відповідальністю;
    ● реєстрація майна: зменшення строку на підготовку грошової оцінки земельної ділянки;
    ● захист міноритарних акціонерів – запровадження інформування громадськості про укладення угоди із заінтересованістю.

Відповідно до прогнозу експертів, через технічні особливості методології не будуть зараховані реформи, які були проведені напередодні закінчення періоду оцінювання. Ідеться, зокрема, про такі, як вимога про наявність вищої освіти у архітекторів та інженерів технагляду, а також скасування вимоги отримувати вихідні дані у Державної служби з надзвичайних ситуацій.

Швидше за все, не врахують реформи у галузі міжнародної торгівлі у частині товарів подвійного використання і реєстрації прав на землю в частині сервісів Державного земельного кадастру.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв