Які сюрпризи готує українцям пенсійна реформа: головні цифри

585
Головні нововведення пенсійної реформи, про які повинен знати кожен

Пенсійна реформа, ухвалена Україні 3 жовтня, не передбачає підвищення пенсійного віку, однак запроваджує вимоги до страхового стажу.

Про це пише Сегодня.

Якщо людина 25 років відпрацювала «по-білому», вона має право вийти на пенсію в 60 років. Тим, у кого набралося від 15 до 25 років стажу, пенсію дадуть в 63 роки, а якщо менше 15 років – у 65.

Мінімальний стаж збільшуватиметься щороку, і 2028 року сягне позначки в 35 років. Також на 140 грн збільшився прожитковий мінімум для пенсіонерів, які мають повний страховий стаж. Він становитиме 1452 грн.

Тим, у кого немає страхового стажу, та особам, які не мають права на пенсію, виплату збільшили на 45%, з 949 грн до 1373 грн. Таких у країні близько мільйона людей.

За допомогою реформи Кабінет Міністрів планує з 1 жовтня осучаснити пенсії для 5,6 млн осіб на суму від 200 до 1000 грн. При цьому для подальшої індексації пенсій у майбутньому не потрібно приймати окремих законів – це буде відбуватися автоматично з урахуванням середньої заробітної плати та інфляції. Для цього в 2019-2020 роках будуть враховуватися цифри за попередній рік, а з 2021 року – за три попередні.

Одним із головних нововведень стане запровадження 1 січня 2019 року другої рівня пенсійної системи. Ідеться про створення особистих накопичувальних рахунків для працівників молодших 35 років.

Водночас ті, у кого на той момент буде менше 10 років стажу, отримають право не платити страхові внески до накопичувальної системи пенсійного страхування. Щоправда, поки не готові правила її створення і роботи.

У рамках закону скасовано зменшення пенсій для працюючих пенсіонерів на 15%. Таких людей в Україні налічується понад 600 тисяч. Не буде більше спецпенсій для держслужбовців, суддів, науковців та інших особливих категорій українців. Усіх їх переведуть на загальну систему нарахування пенсій.

Скасовано і право на призначення пенсій за вислугу років для працівників освіти, охорони здоров’я і прокурорів, які могли виходити на пенсію достроково. Винятки нардепи склали тільки для військовослужбовців та силовиків.

У ВРУ також вирішили залишити можливість для кожного українця докупити собі страховий стаж. При цьому один рік буде коштувати майже 17 тис. грн, а 5 років (максимальна кількість) – 84 480 грн.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв