В Європейському банку розчаровані приватизацією в Україні

339
ЄБРР не влаштовує повільна приватизація в Україні

Україні для прискорення зростання економіки і залучення іноземних інвесторів необхідно розблокувати процес приватизації, водночас Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) і досі готовий надати технічну підтримку і по деяких об’єктах виступити покупцем міноритарного пакета акцій.

Про це заявив керуючий директор ЄБРР по Східній Європі і Кавказу Франсіз Маліж у кулуарах форуму Ukraine Silk Road Trade Finance з питань торгового фінансування, організованого ЄБРР і «Укрексімбанком», передає Інтерфакс-Україна.

«Результатів приватизації немає. І це один з найбільших провалів», – стверджує представник Європейського банку.

За його словами, спроби продати Одеський припортовий завод (ОПЗ) межують із божевіллям, а низка продажів блокуючих пакетів акцій енергетичних компаній в серпні цього року, «м’яко кажучи, були далекі від міжнародних стандартів», оскільки проводилися фактично на безальтернативній основі.

«Така приватизація не в інтересах держави», – підкреслює Маліж.

Також він висловив думку, що ситуацію може виправити поданий урядом до Верховної Ради новий законопроект про приватизацію, а також політична воля: «Потрібні інші підходи з боку Фонду держмайна. Фонд повинен мати достатні повноваження, щоб проводити приватизацію. Якщо буде політичне рішення проводити приватизацію, а у Фонду буде достатньо повноважень – така приватизація буде успішною. І таку приватизацію ми зможемо підтримати».

Крім того, Маліж закликав Україну різко скоротити число об’єктів держвласності, і при обговоренні цього питання доводити необхідність збереження їх за державою, а не необхідність їх приватизації, як нині.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв