Експерт прокоментував «Стратегію подолання бідності в Україні»

199
Директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин прокоментував «Стратегію подолання бідності в Україні до 2020 року», нещодавно затверджену Кабінетом Міністрів.

Нагадаємо, нещодавно під час засідання Кабміну очільник Міністерства соціальної політики України Павло Розенко заявив, що відповідно до Стратегії, розробленої урядом, рівень бідності до 2020 року за абсолютним критерієм буде знижений майже вдвічі – з 28% до 15%. Крім того, рівень бідності серед працюючого населення знизиться з 18,5% до 11%, а показники безробіття скоротяться до 9%.
На думку Юрчишина, реалізація Стратегії КМУ можлива лише в умовах стабільності економічної ситуації. Тобто, подолання бідності ймовірне хіба що завдяки розвитку економіки в державі. 
Він також підкреслив, що ухвалення цього документа не є гарантією реалізації його положень. Зокрема, протягом останніх 10 років в Україні не було виконано умови жодної подібної стратегії.
«Коли виголошують політичні заяви, зазвичай, прописують цілі, проміжні завдання, критерії оцінки – це щодо будь-яких програм є загальноприйнятою практикою. Це допомагає суспільству, з одного боку, розібратися в суті питання, а з іншого – зрозуміти, наскільки можна вважати виконаною ту чи іншу програму. Крім того, грамотно складений документ дає надію і можливість країні рухатися у правильному напрямі», – наголосив експерт.

Коментарi

Коментарiв