Україна запропонує МВФ нову формулу ціноутворення газу

268
Ціна на газ, пенсійна реформа та питання корупції будуть головними у переговорах Данилюка з МВФ у Вашинґтоні

Україна наступного тижня запропонує Міжнародному валютному фонду нову формулу ціноутворення, згідно з якою ціни на газ залишаться незмінними до липня, для того щоб запобігти підвищенню комунальних рахунків.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на свої джерела.

МВФ, який підозрює офіційний Київ в ухилянні від зобов’язань реформувати економіку в умовах програми з надання допомоги у 17,5 мільярда доларів, прагне, щоб ціни на газ в Україні визначались на міжнародних ринках.

Якщо міністр фінансів Олександр Данилюк і МВФ не зможуть досягти розуміння під час переговорів наступного тижня у Вашинґтоні, то, згідно з інформацією видання, Україна має два варіанти. Один з них полягає в тому, щоб Київ виконував вимоги Фонду.

«Другий варіант – сказати, що ми можемо жити без МВФ. Що українці варті більшого, ніж МВФ, не зважати на цю співпрацю та прийняти політичне рішення, затвердити формулу, і все», – стверджує співрозмовник видання.

Запропонована нова формула передбачає ціну газу на рівні з німецьким ціновим показником для внутрішнього виробництва газу, але не передбачає стягнення вартості транспортування газу зі споживачів.

Відповідно до нової ініціативи, ціни на газ зростуть на 4,8%, а не на 17,6%, як того вимагає наявна система.

Очікується, що ціна на газ, пенсійна реформа та питання корупції будуть головними у переговорах Данилюка з МВФ у Вашинґтоні.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв