Можлива сума корупції в «Укрзалізниці» при розподілі вагонів сягає 1 млрд грн.

276
Деякі підприємства отримують від «Укрзалізниці» лише 10-20 відсотків вагонів від необхідного

Близько 1 мільярда гривень на рік може досягати сума, яку чиновники «Укрзалізниці» заробляють на корупційній схемі розподілу вагонів.

Про це ідеться в сюжеті телеканалу «Україна».

Відповідно до інформації журналістів, «Укрзалізниця» не надає необхідної кількості вантажних вагонів, унаслідок чого українські підприємства зривають поставки своєї продукції за кордон. Водночас при розподілі вагонів присутній непрозорий підхід.

Так, деякі підприємства отримують від «Укрзалізниці» лише 10-20 відсотків вагонів від необхідного, інші забезпечені на 90%-100%.

«Якщо ми бачимо, що йде забезпечення 90-100% відсотків, то це велика ймовірність того, що люди просто заплатили за вагон, суми називаються різні від однієї до двох тисяч гривень за один вагон за подачу, це якщо підсумувати по року, то це понад мільярд гривень, які чиновники «УЗ» ділять між собою», – заявив президент Об’єднання підприємств «Укрметалургпрому» Олександр Каленков.

Як ідеться у сюжеті, навіть ті вагони, які приходять на підприємства, знаходяться в незадовільному стані.

«Обшарпані вагони закриті на саморобні запори, діряві днища прикриті ганчірками – це звичайна картина… А ось сьогодні черговий сюрприз – вагон без гальм, якщо не дай Бог щось трапиться, то цей вагон просто не спрацює і відповідно – це крах», – зазначають журналісти.

Нестача вагонів може призвести і до скорочення металургійного виробництва, що, у свою чергу, зменшить надходження податків до бюджету і збільшить безробіття.

Поcтійне посилання

Коментарi

Коментарiв