60% експортних операцій в Україні відбуваються через офшори – ДФС

221
60% експортних операцій великих платників ідуть через офшори

Майже дві третини експортних операцій в Україні проходять за непрямими контрактами, тобто через офшори.

Про це повідомив очільник Офісу великих платників Державної фіскальної служби Євген Бамбізов, передає Економічна правда.

За його словами, 60% експортних операцій великих платників, податки яких адмініструються в Офісі, відбуваються за непрямим контрактам.

«Для чого це робиться? Усе розуміємо. Є посередник, який зареєстрований в юрисдикції, яка має пільговий режим оподаткування, і через цього посередника здійснюється придбання або реалізація того чи іншого виду продукції», – пояснив глава відомства.

Також він висловив переконання, що якби Україна приєдналася до плану BEPS (він є ініціативою країн G20 та ОЕСР, для яких все більше на порядок денний виходить питання втрат від агресивного податкового планування великими ТНК – ред.), проблему можна було б вирішити набагато простіше.

«Якщо ми не приєднаємося до плану BEPS, ми будемо отримувати інформацію з істотним запізненням. На сьогодні ми отримуємо інформацію з запізненням 6-7 місяців, в кращому випадку. План BEPS передбачає автоматичний обмін інформацією», – підсумував Бамбізов.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв