«Стимулюючі тарифи» дадуть власникам обленерго прибуток у 30 мільярдів – нардеп

253
Власники обленерго можуть отримати чималий прибуток завдяки RAB-регулюванню

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, може забезпечити власників обленерго гарантованим прибутком у 30 мільярдів гривень у рамках так званого RAB-тарифоутворення.

Про це у своїй статті для «Дзеркала тижня» пише народний депутат України Вікторія Войціцька.

«Суть RAB-тарифоутворення проста. Держава хоче, щоб приватні компанії, які є власниками певної інфраструктури, вкладали власні кошти в її модернізацію», – стверджує вона.

«Для того щоб це відбулося в добровільному порядку, інвестора, звичайно ж, потрібно економічно зацікавити (тобто простимулювати). Тому держава гарантує повернення певного відсотка з цієї вкладеної суми інвестору за умови належного виконання ним модернізаційної роботи», – підкреслює парламентар.

НКРЕКП пропонує перевести на RAB-тарифоутворення 11 обленерго, зокрема «Полтаваобленерго», «Вінницяобленерго», «Чернігівобленерго», «Київенерго», «Дніпрообленерго» тощо. Однак ці активи були куплені за заниженою вартістю.

Наприклад, 2012 року «Вінницяобленерго» приватизували за 0,35 млрд. грн.., «Дніпрообленерго» –  за 1,3 млрд. грн. Відносно нещодавно Фонд держмайна прийшов зробив висновок, що нині така оцінка цих активів не є об’єктивною, і переоцінив «Вінницяобленерго» в 8,2 млрд. грн. і «Дніпрообленерго» – у 13 млрд.

«Арифметика виходить наступна. Загальна сума переоцінки всіх активів може досягти більше 210 млрд. грн. Відповідно, щорічний RAB-тариф становитиме 26 млрд. грн. Додатково власники обленерго будуть отримувати прибуток у розмірі 5 млрд. грн. від амортизації на переоцінені активи. Підсумуємо, і у нас виходить 30 млрд. грн. додаткового прибутку», – резюмувала Войціцька.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв