Україна починає опалювальний сезон з рекордно низькими запасами вугілля

316
В енергокомпаній немає коштів на подальшу закупівлю дефіцитного вугілля

В опалювальний сезон 2017-2018 років Україна входить з найбільш низькими запасами вугілля за останні чотири роки.

Про це пише LIGA.net.

У самих енергокомпаній грошей для подальшої закупівлі дефіцитного вугілля нема, що випливає з документів Міненерго, які є в розпорядженні видання.

18 жовтня за ініціативи Міненерго Кабінет Міністрів затвердив розпорядження про кредитування «Ощадбанком» державного підприємства «Енегоринок» на 2 млрд грн. Ці кошти підуть на погашення боргів ДП ​​перед підприємствами теплової генерації, а ті, в свою чергу, спрямують їх на закупівлю вугілля.

У пояснювальній записці до проекту розпорядження за підписом міністра енергетики Ігоря Насалика наголошено, що у генеруючих компаній немає реальних джерел покриття витрат на закупівлю вугілля і створення запасів, а Україні вже цієї зими можуть загрожувати віялові відключення.

Існуюча заборгованість «Енергоринку» перед компаніями теплової генерації перевищує 10 млрд гривень.

Якщо кредитні 2 млрд гривень будуть розподілені між генерацією пропорційно боргам, компанії холдингу ДТЕК Ріната Ахметова отримають 1,39 млрд гривень, «Донбасенерго» – 265 млн, «Центренерго» – 340 млн.

«Енергоринок» уже брав кредити у держбанків і за рахунок їх видавав аванси тепловій генерації для закупівлі палива. Зокрема ДТЕК, згідно з інформацією його прес-служби, отримав авансів на 2,9 млрд гривень.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв