НБУ звинувачує в інфляції зростання пенсій і «мінімалку» в 3200

478
В НБУ знайшли крайніх у стрімкій інфляції

Підвищення 2017 року мінімальної заробітної плати додало 2-2,5 процентних пункти до інфляції поточного року, у той час як підвищення пенсій із жовтня додасть іще 0,3-0,6 п. п.

Про це Українським новинам повідомила прес-служба НБУ.

У січні Нацбанк погіршив прогноз інфляції з 8% до 9,1% через зростання мінімальної зарплати до 3 200 гривень.

В НБУ стверджують, що ріст зарплат мав удвічі більший тиск на інфляцію, ніж очікувалося.

«За нашими фінальними оцінками, подвоєння мінімальної заробітної плати додало біля 2-2,5 п. п. до показника інфляції 2017 року. Найбільш відчутний вплив підвищення мінімальної зарплати відбувся через підвищення собівартості послуг. Це пов’язане з тим, що в дійсності роботодавці не стільки підвищували «справжні» заробітні плати, скільки виводили їх з тіні», – ідеться у повідомленні.

«Водночас вплив подвоєння мінімальної заробітної плати було незначним на інфляцію з боку споживчого попиту. Однак, загалом, високі темпи росту заробітної плати (за останнім даними, у серпні ріст середньої номінальної зарплати в річному вимірі становив 37%, реальної – 17%) сприяли прискоренню приватного споживання», – підкреслили в регуляторі.

Крім того, у НБУ зазначають, що проведена пенсійні реформа стимулюватиме приватне споживання й формуватиме додатковий інфляційний тиск.

Нацбанк вважає, що такий ефект буде незначним, оскільки ефекти на бюджет від збільшення видатків на пенсії будуть компенсовані за іншими статтями (дефіцит бюджету зберігається менш ніж 2,5% ВВП у 2017 і 2018 роках).

«Хоча відповідний ріст середніх пенсій припадає на IV квартал 2017 року, очікуване підвищення споживчого попиту внаслідок цього буде мати ефект уже у 2018 році. За оцінками НБУ, підвищення пенсій призведе до помірного тиску на рівень споживчих цін (додатково 0.3-0.6 п. п. у літню споживчу інфляцію у 2018 році)», – резюмували в Нацбанку.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв