Найбідніші в СНД: Moody’s зробило невтішний прогноз щодо ВВП України

431
У 2017-2018 роках ВВП на душу населення в Україні становитиме трохи більше 2 тисяч доларів

ВВП України на душу населення залишається найнижчим серед пострадянських країн, і буде таким і наступного року, хоч і демонструватиме зростання.

Згідно з інформацією міжнародного рейтингового агентства Moody’s, у 2017-2018 роках ВВП на душу населення в Україні становитиме трохи більше 2 тисяч доларів. Водночас у Росії за цей же період понад 10 тисяч доларів, в Казахстані – більше 8 тисяч доларів, в Білорусі – понад 6 тисяч доларів, в Азербайджані – понад 4 тисячі доларів, у Вірменії наблизиться до 4 тисяч доларів.

Про це повідомив директор банківської групи Moody’s Investors Service Ярослав Совгіра, передають Українські новини.

«Якщо подивитися на ВВП на душу населення, виражений в доларах, то картина дуже погана. ВВП складе трохи більше 2 тисяч доларів в 2017-2018 роках. Можна, звичайно, його привести до паритету купівельної спроможності, тоді він буде близько 5 або 6 тисяч доларів, але точно так само інші країни можна привести. Якщо ВВП на душу населення таке низьке, то це означає, що населення продовжує залишатися дуже бідним», – підкреслив експерт.

Відповідно до його прогнозу, зростання ВВП України 2018 року випереджатиме країни СНД, однак в абсолютних цифрах це зростання буде маленьким: «Абсолютний рівень ВВП в Україні дуже низький. Звичайно, якщо курс сильно не зміниться, то ВВП через пару років підвищиться до 3 тисяч доларів, ще через 3-4 роки – до 4 тисяч доларів».

За його словами, останні 10 кварталів дійсно спостерігається зростання ВВП, але якщо подивитися на його абсолютний обсяг, то він не дотягує до 100 мільярдів доларів, хоча в 2013 році він був більше 180 мільярдів доларів. Тобто зараз в доларах він в 2 рази менше, ніж був до цього.

«Якщо подивитися на купівельну спроможність, то доходи населення сильно впали», – підсумував фахівець.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв