У Нацбанку знайшли крайніх у загрозі стабільності гривні

333
В НБУ пояснили, що може загрожувати стабільності гривні

Високий рівень ліквідності у банківському секторі України, а також історично висока ліквідність на рахунках держави можуть потенційно загрожувати стабільності гривні. Про це заявили в Національному банку за підсумками засідання Ради НБУ.

«Ліквідність банківської системи продовжує перебувати на безпрецедентно високому рівні. При цьому банки вкладають кошти в депозитні сертифікати Національного банку України та державні цінні папери… Уряд накопичив історично високі залишки коштів на казначейському рахунку в Національному банку», – зазначили в НБУ, передає УНІАН.

Також у регуляторі додали, що кошти місцевих бюджетів продовжують розміщуватися на депозитах банків замість розширення інвестування реального сектора економіки.

Рада НБУ відзначила, що такі обсяги ліквідності свідчать про формування «монетарного навісу», який сконцентрований в банківській системі і державному секторі.

«Враховуючи поточний стан грошово-кредитного ринку, витрачання коштів урядом протягом короткого періоду часу, як це традиційно відбувалося наприкінці року, може мати суттєвіші ризики стабільності грошової одиниці України, ніж у попередні роки», – підсумували в Нацбанку.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв