Інвестори готові вкласти 100 млрд грн, якщо ВРУ узаконить номінального утримувача

294
Україна може втратити серйозні інвестиції через недосконале законодавство

Українська економіка може отримати інвестиції від іноземних інвесторів на суму близько 100 мільярдів гривень, якщо найближчим часом Верховна Рада ухвалить закон № 6141 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння залученню іноземних інвестицій».

Про це пише Економічна правда.20 червня 2017 року проект цього закону Комітетом з питань фінансової політики і банківської діяльності був рекомендований до ухвалення в першому читанні. Однак минуло вже чотири місяці, а важливі законодавчі зміни так і не були розглянуті у ВРУ.

Розробка цього закону відбувалася в рамках реформування інфраструктури фондового ринку України, яким наразі займається Національний депозитарій України (НДУ) у співпраці з Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку України (НКЦПФР) і Національним банком України (НБУ).

Закон передбачає впровадження концепції номінального утримувача в український правовий простір. Наявність цього інституту – одна з базових умов для забезпечення сприятливого інвестиційного клімату в будь-якій країні.

«Глобальні інституціональні інвестори та їхні фінансові посередники, які працюють на українському ринку цінних паперів, стикаються з низкою проблем, й одна з них – відсутність концепції номінального утримувача», – ідеться в листі Асоціації глобальних кастодіанів (AGC), направленому на адресу НКЦПФР 20 грудня 2016 року за запитом регулятора.

«Це не дозволяє трастам, публічним пенсійним фондам та іншим установам, юридично визнаним, як господарюючі суб’єкти у своїх країнах, відкривати в Україні окремі рахунки в цінних паперах у банках-кастодіанах. Унаслідок цього вони не в змозі виконувати транзакції й підписувати угоди про купівлю-продаж від свого імені», – зазначено далі.

Глобальні кастодіани, які входять до складу AGC – фінансові установи, що надають послуги зі зберігання цінних паперів та обслуговування активів на ринках у всьому світі. Серед них BNP Paribas; BNY Mellon; Citibank, N.A.; Deutsche Bank; HSBC Securities Services; JP Morgan та ін. До їхнього фінансового посередництва вдається переважна більшість інституційних інвесторів, які бажають вкласти кошти в економіку тієї чи іншої країни.

Щоправда, нині законодавство України не забезпечує належний правовий режим обліку прав власності для клієнтів банків-посередників. Рахунок у цінних паперах може бути тільки прямим, тобто відкриватися на ім’я власника.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв