Гра ва-банк до останнього: греки проведуть референдум – чи повертати борги кредиторам

230

27 червня парламент Греції ухвалив рішення про проведення референдуму з питання, чи повинна країна погодитися з умовами міжнародних кредиторів, які вимагають від грецької влади жорстких кроків в обмін на фінансовий порятунок країни. Референдум має відбутися 5 липня. Прем’єр-міністр Алексіс Ціпрас уже закликав громадян сказати «ні» Заходу щодо скорочення бюджетних видатків, які голова грецького уряду назвав «принизливим ультиматумом».
«Для кредиторів настане день, коли вони зрозуміють, що Греція не здасться, що гра для Греції ще не завершена. Я впевнений, що грецький народ скаже рішуче «ні» ультиматуму», – цитує заяву Ціпраса ВВС.

Гра ва-банк до останнього: греки проведуть референдум – чи повертати борги кредиторам

Як відомо, у суботу міністри фінансів країн зони євро відкинули прохання Греції продовжити допомогу і після 30 червня, коли Греція повинна виплатити 1,6 млрд. євро за попередні позики. Несплата боргу означатиме дефолт і можливий вихід Греції із єврозони.
Тим часом греки панічно знімають кошти з банківських рахунків в очікування того, що центробанк запровадить обмеження на зняття готівки.
Як кажуть опитані ВВС експерти, відносини України та Греції із кредиторами багато в чому схожі. Головною спільною проблемою обох країн називають роки життя не по кишені. Ця ситуація і криза, яка неодмінно приходить як розплата за таку безвідповідальну політику, має ще один вкрай шкідливий «побічний ефект» – прихід до влади популістів, які також не можуть запропонувати своєму народові конструктивний шлях виходу із боргової кризи.

Коментарi

Коментарiв