Нацбанк виправдовує падіння ВВП ситуацією на сході України

163
Прес-центр Національного банку України оприлюднив пояснення керівництва відомства щодо падіння ВВП протягом другого півріччя минулого року.

Уповільнення спаду ВВП відбувалося швидше, ніж очікував НБУ. Прогнозні оцінки Нацбанку ґрунтуються на високочастотних даних економічної активності в таких галузях як промисловість, сільське господарство, торгівля, транспорт і будівництво (сукупна частка валової доданої вартості, створеної в цих видах діяльності, становить близько 55% ВВП). Динаміка валової доданої вартості в цих царинах загалом відповідала очікуванням, за винятком будівництва, що продемонструвало несподівано високе зростання, − йдеться в повідомленні регулятора.
Також зазначено, що НБУ зафіксував зниження рівня економічної активності в усіх галузях, крім царини охорони здоров’я, де порівняно з минулим роком відбулося незначне зростання.
Крім того, Національний банк України назвав основною причиною зниження валової додаткової вартості промисловості 2015 року військовий конфлікт на Донбасі. Зокрема йдеться про руйнування інфраструктури й переоцінку іноземними інвесторами «геополітичних ризиків, посилення панічних настроїв серед населення і погіршення ділових очікувань».

Коментарi

Коментарiв