Суть закону про приватизацію у посиленні клану олігархів – екс-міністр

280
За словами Ланового, закон про приватизацію спрощує саму процедуру, однак не змінює суті

Колишній міністр економіки Володимир Лановий стверджує: закон про приватизацію спрощує саму процедуру, однак не змінює суті. А суть полягає у посиленні клану і ладу олігархів, щоб вони мали в своєму розпорядженні більше підприємств, контролювали більшу частину промисловості, фінансів і політики.

Нині, за словами колишнього урядовця, спостерігається новий акт, коли олігархи хочуть поспіхом за один рік приватизувати найбільш високотехнологічні підприємства, зокрема, «Хартрон», «Турбоатом».

На думку, Ланового, щоб приватизація була ефективною, треба внести два положення в законодавство. По-перше, не допускати до приватизації монополістів.

«Приватні монополії – страшніші державних. Тому треба провести демонополізацію. По-друге, продавати акції не одним пакетом 99%, а 20-25% – найбільший пакет. А акції в роздрібному порядку продавати громадянам України. Тоді ми сформуємо середній клас і упередимо створення олігархічних кланів. В Європі саме так відбувається приватизація великих об’єктів. Тому там немає олігархів», – зауважив економіст у коментарі 24.

Водночас, додає він, велика приватизація не призведе до добирання в бюджет коштів, яких не вистачає.

«25 років на користь приватизації використовують головний аргумент – наповнення Держбюджету. Але ми жодного разу не бачили, що були такі продажі, які б серйозно змінили доходну частину бюджету. Це демагогія. Наповнення бюджету відбувається через інфляцію і девальвацію. Це дуже легкий шлях. Один відсоток інфляції – приблизно 20 мільярдів гривень. А щоб отримати стільки ж від приватизації – треба ж працювати», – підсумував фахівець.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв