Усі бізнес-асоціації підтримали законопроект Гройсмана «Маски-шоу стоп»

359
Зустріч Гройсмана з представниками основних бізнес-асоціацій України та підприємницьких об'єднань

Представники ділових кіл України погодилися з тим, що законопроект про протидію необґрунтованого тиску на бізнес, відомий як програма «Маски-шоу стоп», є вкрай актуальним. Про це говорили під час зустрічі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з представниками основних бізнес-асоціацій України та підприємницьких об’єднань.

За словами Прем’єра, він сподівається на якнайшвидше ухвалення Верховною Радою України урядового законопроекту про протидію будь-якому необґрунтованому тиску на українські підприємства, в тому числі тиску з боку правоохоронних органів. Про це пише Деловая столица.

Крім того, Гройсман підкреслив, що документ належить до пакету законодавчих актів, прийняття яких сприятиме пожвавленню ділової активності України, формуванню сприятливого ділового клімату, а, отже, розвитку підприємництва, що дозволить досягти показників зростання економіки на рівні 5-7%.

На початку листопада законопроект схвалив Кабінет Міністрів, після чого його передали до парламенту для подальшого розгляду і ухвалення.

Під час обговорення документа, представники ділових кіл погодилися з тим, що проект закону є вкрай актуальним і здатний стати ефективним кроком і інструментом на шляху покращення умов ведення бізнесу в Україні та роботи з інвесторами.

У свою чергу президент Американської торгової палати в Україні Андрій Гундер наголосив, що «ініціативи щодо обмеження можливості тиску на бізнес з боку правоохоронних органів є надзвичайно важливими для бізнесу». За його словами, існуючий наразі лист-орієнтування Генеральної прокуратури України передбачає способи захисту, зате вони повинні бути більш жорсткими і чітко закріплені.

Водночас виконавчий директор Європейської бізнес-асоціації Ганна Дерев’янко зазначила,  що відповідний проект закону – це суттєвий крок вперед на шляху побудови сприятливого ділового клімату в Україні. За її словами, проект закону став логічним продовженням діалогу влади і бізнесу, і увібрав пропозиції ділових кіл, озвучені у вересні під час великої наради за участю Президента, Прем’єр-міністра, народних депутатів і керівництва ГПУ.

Президент УСПП, очільник Антикризової ради громадських організацій Анатолій Кінах у свою чергу зазначив, що «ухвалення цього закону дозволить створити цивілізовані умови для ведення бізнесу в Україні, що важливо і з точки зору припливу інвестицій».

«Незахищеність прав власника та інвестора надзвичайно шкодить розвитку ділового клімату», – підкреслив він.

Так, за критерієм захист прав власності» дослідження Всесвітнього економічного форуму, Україна отримала 128 місце серед 137 досліджуваних. За словами президента УСПП, високий рівень корупції, нерідкі випадки необґрунтованих обшуків, «масок-шоу», рейдерства тощо повільно знищують бізнес та інвестиційний клімат.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв