Яких сюрпризів чекати від гривні цього року: прогноз

457
Відповідно до прогнозу, до кінця 2017 року гривня ослабне

До кінця 2017 року гривня ослабне, однак суттєво не обвалиться – імовірно, що українська національна валюта втратить у ціні близько 5%.

Таку думку висловив виконавчий директор Центру соціально-економічних досліджень CASE Україна Дмитро Боярчук, повідомляє Новое время.

За його словами, суттєвою причиною тенденції до зниження курсу гривні є великі бюджетні витрати.

«Нині ми спостерігаємо значні залишки коштів на рахунках державного казначейства. На початку листопада ці залишки склали 48 мільярдів гривень. Це приблизно 1,8% ВВП. Ось і уявіть – більшу частину цих грошей буде витрачено до кінця 2017 року, це на додачу до тих грошей, які і так щомісяця витрачають. Тому тут ризики є», – підкреслює експерт.

Також він зауважив, що в останні два роки скачки і обвали гривні були пов’язані саме з традицією витрачати бюджетні гроші в останні дні року.

У НБУ та Міністерстві фінансів, переконаний Боярчук, розуміють це.

«Вони щось намагаються зробити, однак, чесно кажучи, немає чіткого розуміння того, як не допустити обвалу гривні на цей раз», – наголосив фахівець.

Він пояснив, що часткове здешевлення гривні не призведе до великого ажіотажу: «Це тимчасовий фактор, абсолютно очікуваний і навіть звичний для України. Наслідки, звичайно, будуть: це певний тиск на інфляцію, а також деяке підвищення цін на імпортні товари».

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв