Андрій Новак: Ціни на споживчі товари в Україні невпинно зростатимуть

313
Очільник Комітету економістів України Андрій Новак

Ціни на споживчі товари в Україні невпинно зростатимуть. Ще цього року щонайменше на 5-6% подорожчають у ціні овочі та фрукти, хлібобулочні вироби, молоко та м’ясо. Зростуть ціни на продукти харчування також і наступного року.

Зростання цін на продукти харчування зумовлюється декількома факторами. Перший з них: ріст цін на обов’язкові елементи собівартості, насамперед це стосується енергоносіїв та пального. Другий фактор – продовження девальвації гривні. Це автоматично робить дорожчими усі імпортні товари, у тому числі й продукти харчування. Ну, і ще одна причина росту цін така: наші аграрії зробили акцент на експорт продукції. Це стосується і зерна, і олії, і курятини, і свинини. Наші виробники більше своєї продукції продають на зовнішніх ринках, ніж на внутрішніх. Тому у нас формується певний дефіцит товарів, що й спричиняє ріст цін.

Ринок продуктів харчування в Україні є одним із найбільш конкурентних. Тому у цьому випадку немає підстав говорити про монопольну змову.

Якщо буде продовжуватись девальвація гривні – то ціни на нинішньому рівні не зафіксуються: вони ростимуть і далі. Судячи з усього, гривня таки знецінюватиметься й далі. У бюджеті на 2017 рік закладено курс 27,2 грн за долар, а у проекті бюджету на наступний рік закладають курс 30,1 грн за долар. Це означає, що заплановано штучну девальвацію гривні. Тож ціни на споживчі товари невпинно зростатимуть.

Джерело: Андрій Новак

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв