Мінфін обіцяє випустити 2018 року євробонди на 2 млрд доларів

253
Данилюк повідомив про намір 2018 року вийти на боргові ринки з євробондами

Україна планує 2018 року вийти на боргові ринки з євробондами на суму 2 мільярди доларів.

Про це повідомив міністр фінансів Олександр Данилюк в інтерв’ю Reuters в Брюсселі.

За його словами, прогрес у переговорах з МВФ залежить від створення Антикорупційного суду і досягнення домовленостей про тарифи на газ: «Нині у нас дійсно є деякі проблеми. Вони будуть вирішені. Що стосується грошей, я думаю, це буде на початку наступного року».

Згідно з інформацією Національного банку, розмір наступного траншу також може становити близько 2 мільярдів доларів.

Данилюк також підкреслив, що домовленості з МВФ передбачають, що наступного року Київ може позичити на ринку 2 мільярди доларів.

«Ми не будемо поспішати на ринок, але у нас є хороша історія, щоб розповісти інвесторам», – зазначив він і додав, що запозичення підуть на виплати за боргами, а гроші МВФ будуть спрямовані на нарощування валютних резервів України.

Крім того, очільник Мінфіну визнав, що країні досі не вдається заробити на приватизації: «Україна постійно зазнає невдачі в процесі приватизації, і це викликає занепокоєння».

Міністр нагадав, що у держвласності залишаються 3 тисячі компаній, у тому числі 100 великих: «Приватизація – пріоритет номер один, важливо залучити іноземних інвесторів. Великі державні компанії заважають ринку, вони схожі на чорну діру».

Згідно з проектом держбюджету, Україна хоче отримати у 2018 році 22 мільярди гривень (817,84 мільйона доларів) від приватизації у порівнянні з 3,5 мільярда цього року.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв