Bloomberg вказав на прості зміни для покращення української економіки

280
Bloomberg радить Україні відновлювати систему доріг

Аналітики Bloomberg стверджують, що українську економіку чекає певна стимуляція на тлі того, як в країні відновлюватимуть систему доріг.

Як наголошують експерти, задовго до виборів 2019 року українські чиновники, зокрема очільник Кабміну Володимир Гройсман, намагаються заручитись підтримкою виборців, виділяючи безпрецедентні суми на ремонт доріг.

Українські дороги, які далі занепадали всі 25 років після розпаду СРСР, згідно з останнім звітом Global Competitiveness Report є найгіршими у Європі.

Відповідно до інформації Bloomberg, інвестиції в українські дороги сягнуть 1,4% від ВВП України, що в чотири рази більше, ніж Київ витратив під час підготовки до чемпіонату «Євро-2012».

«Попри те, що вітчизняні експерти називають такі обіцянки піаром, McKinsey Global Institute вважає, що кожен долар, витрачений на інфраструктуру, може в довгостроковій перспективі принести економіці додаткові 20 центів за рахунок підвищення продуктивності», – ідеться у статті.

«Це хороша інвестиція. В інфраструктури високий мультиплікатор, а в регіонах дороги – це ключова інфраструктура», – переконаний член ради Національного банку і професор Університету Пітсбурґа Тимофій Милованов.

Водночас в «Укравтодорі» повідомили, що станом на початок 2017 року 95% доріг в Україні були у поганому стані. Із 2015 року було відремонтовано лише 3600 кілометрів доріг, а це лише 1,3% від загальної кількості.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв