Економічний бум у Німеччині: зафіксовано рекордно низьке безробіття

352
У Німеччині - рекордно низький рівень безробіття

Економічний підйом призвів до рекордної зайнятості в ФРН і загострив нестачу кваліфікованих кадрів.

Про це пише Deutsche Welle.

Як повідомило Федеральне агентство з праці (BA), у грудні 2017 року в ФРН налічувалося 2,385 мільйона безробітних, що на 183 тисячі менше, ніж у грудні 2016 року, і становить 5,3 відсотка працездатного населення.

Водночас BA оприлюднило середній показник за весь 2017 рік, який упав до 2,533 мільйона (5,7 відсотка) і виявився найнижчим з часу об’єднання Німеччини в 1990 році.

Днем раніше, 2 січня, Федеральне статистичне відомство (Destatis) опублікувало середній показник зайнятості за весь 2017 рік, і він теж виявився рекордним: в минулому році на території ФРН трудовою діяльністю займалися 44,3 мільйона осіб. Це на 1,5 відсотка або 638 ​​тисяч осіб більше, ніж у середньому в 2016 році.

Настільки потужного стрибка зайнятості в Німеччині не фіксували уже 10 років.

На 2018 рік провідні економічні інститути прогнозують подальше прискорення темпів зростання ВВП Німеччини і, відповідно, збільшення зайнятості. Згідно з прогнозами, вона в найближчі рік-півтора перевищить 45 мільйонів осіб.

У той же час на подальше істотне зниження рівня безробіття в Німеччині експерти вже не розраховують: у розвинених ринкових економіках показник приблизно в 5 відсотків вважається ознакою фактично повної зайнятості.

Внутрішніх трудових ресурсів для того, щоб повною мірою забезпечити зростаючу економіку країни необхідними їй кадрами, сьогоднішній Німеччини явно не вистачить. Фахівці переконані: німецькому ринку праці потрібно постійне підживлення кваліфікованими іноземними трудовими мігрантами.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв