Збитки «ПриватБанку» на користь Коломойського і Боголюбова – $5,5 млрд

299
Коломойський називає маячнею висновки аудиту

Збитки, завдані «ПриватБанку» внаслідок шахрайських дій на користь колишніх акціонерів, сягають 5,5 мільярда доларів.

Про це йдеться в офіційному прес-релізі НБУ, передає Економічна правда.

Такого висновку дійшли детективи приватного агентства Kroll після forensic-аудиту банку, який охоплював 10 років діяльності банку.

Ключові результати розслідування представлені тезами, що підтверджують висновки про шахрайство.

Кредитні кошти були використані для придбання активів та фінансування бізнесу в Україні та за кордоном на користь екс-акціонерів та груп афілійованих з ними осіб.

Механізми, які використовувалися для маскування джерел та реального призначення кредитів, мають характерні риси скоординованої схеми відмивання грошових коштів.

За словами аудиторів, численні ознаки свідчать про спроби приховати справжнє призначення коштів від регуляторів та інших стейкхолдерів.

Центральним елементом організованої махінації з кредитним портфелем і виведенням коштів була тіньова банківська структура всередині ПАТ «Приватбанк».

Ця секретна структура забезпечувала проведення платежів та сприяла руху коштів за сотнями кредитних договорів на мільярди доларів США в інтересах осіб, пов’язаних з колишніми акціонерами і групами афілійованих із ними осіб.

До цієї тіньової банківської структури були залучені сотні працівників «ПриватБанку».

Тіньова банківська структура управляла корпоративним кредитним портфелем пов’язаних осіб.

Під її контролем надавалися нові кредити, які зазвичай використовувались для погашення основної суми та відсотків за існуючими кредитами пов’язаних осіб (циклічне перекредитування).

Банк залучав кошти українських і закордонних вкладників для підтримки схеми циклічного перекредитування.

«ПриватБанк» неодноразово надавав неправдиву інформацію щодо свого фінансового стану, що могло бути досягнуто через систематичну фальсифікацію фінансової звітності колишнім менеджментом банку.

До націоналізації у грудні 2016 року понад 95% корпоративного кредитного портфеля було надано сторонам, пов’язаним з колишніми акціонерами та групами афілійованих з ними осіб.

Наприкінці 2016 року 75% кредитного портфеля було консолідовано у кредити 36 позичальникам, пов’язаним з колишніми акціонерами.

Більшість із них не погашаються та є простроченими, що призвело до збитків банку щонайменше в 5,5 млрд доларів.

Пізніше Ігор Коломойський прокоментував висновок аудиту, запевнивши, що це «повна маячня»: «Маячня, яку немає сенсу коментувати. Основне питання: куди і коли вивели гроші?! Все інше – белетристика».

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв