Індекс Dow Jones показав найшвидше зростання за 120 років

267
Dow Jones охоплює 30 найбільших компаній США

Індекс Dow Jones побив черговий історичний рекорд, пробивши позначку 26 000 пунктів.

Про це повідомляє Bloomberg.

Американський ринок вперше в історії додав 1000 пунктів всього за тиждень.

На те, щоб набрати чергову тисячу, індексу найбільших американських компаній треба було усього 7 торгових сесій – це найшвидший результат у його 120-річній історії.

Інвестори називають зростання ненормальним і продовжують гадати, коли почнеться відскок. Вони бояться, що корекція може виявитися такою ж швидкою.

2017 року індекс Dow Jones додав 28%, всього за два тижні 2018 року – іще 5%.

Причина зростання на початку 2018 року – хороші результати звітності американських компаній за четвертий квартал.

Другий і більш довгостроковий фактор – зниження з 1 січня корпоративного податку на прибуток в США з 35% до 21% в рамках податкової реформи Дональда Трампа.

Більшість інвестбанків вважають, що весь 2018 рік фондовий ринок закінчить в плюсі. Але стрімке зростання початку 2018 року викликає у керівників побоювання.

Президент інвестиційної компанії Yardeni Research Ед Йардені вважає, що ринок росте на емоційних діях інвесторів, які побоюються втратити ралі, а не на фундаментальних показниках – і це загрожує подальшою різкою корекцією.

Індекс Dow Jones – найстаріший із існуючих американських ринкових індексів. Він був створений для відстеження розвитку промислової складової американських фондових ринків.

Індекс охоплює 30 найбільших компаній США, зокрема Apple, Boeing, Coca-Cola, General Electric, Intel, JP Morgan Chase, McDonald’s, Microsoft, Nike, Visa.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв